Ekibimiz

BURCU BUĞU

Uzman Klinik Psikolog Burcu Buğu

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. 

Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aynı üniversitenin psikolojik danışmanlık biriminde 1 yıl süreyle psikoterapist olarak çalışmıştır. 

2015 yılından beri ‘oda’ Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi’nde psikoterapist olarak çalışmaktadır. Psikanalitik yönelimli bir çalışma yürütmektedir. 

2016 yılında SETI (Somatic Experiencing Trauma Institute- USA) ve EASE (European Association for Somatic Experiencing) onaylı beden merkezli psiko-biyolojik bir yaklaşım olan Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Eğitimini tamamlayarak somatik deneyimleme uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır.

Uzun dönemli ve derinlikli psikanalitik terapinin yanında; travma, yoğun stres ve kaygı durumlarında beden odaklı bir çalışma olan somatik deneyimleme uygulaması da yapmaktadır. 

Aynı zamanda, Somatik Deneyimleme Eğitimleri Türkiye Koordinasyon Sorumlusu görevine devam etmektedir. Türkiye’de gerçekleştirilen Somatik Deneyimleme eğitimlerinde eğitim asistanlığı yapmaktadır.

2014 yılında gerçekleştirilen 8. Uluslararası Travma Kongresi’nin bilimsel sekreterliğini yürütmüştür.

2013-2014 yılları arasında Prof. Ayşen Ufuk Sezgin süpervizörlüğünde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Adli Tıp

Anabilim Dalı’nda çalışmıştır. Aynı dönem KAMER (Kadın Merkezi) Vakfı ile ortak yürütülen ‘Kadın hakları insan haklarıdır’ adlı projede görev almıştır.

2012 yılında Utrecht Üniversitesi psikoloji departmanı bölüm başkanı Prof. Henk Schut ile yabancı öğrencilerin ev özlemi (homesickness) konusunda kapsamlı bir araştırma yürütmüştür. 

İnsan hakları, cinsiyet politikaları, kadına yönelik şiddet, cinsel istismar, ensest, farklı etnik grupların dinamikleri ve politik şiddet konularında bir çok değerli ve deneyimli akademisyen ile birlikte çalışmalar yürütmüş ve bu alanlarda yayınlar yapmıştır.

Akademik çalışmalarına bilimsel araştırmalar yürüterek devam etmektedir.

burcu.bugu@gmail.com

0554 538 14 15